12:00-18:00

PARK KSIĄŻKI

/Park Północny

Stworzona przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście czytelnia wielu wydawnictw dla dorosłych i dla dzieci. Drabiny, na które wspięły się książki, zachęcają, by wyciągnąć rękę, wybrać kilka pozycji i zatopić się w lekturze na pobliskim leżaku. To miejsce dla lubiących czytać i dla tych, którym książka nie przeszkadza w opalaniu się i spędzaniu przyjemnie czasu. Nie zabraknie również miesięczników, tygodników i dzienników, o których z przyjemnością podyskutujemy. Powstanie tu Sopocka Księga Cytatów – damy ci pędzel i farbę, a ty podziel się z nami swoimi myślami na płótnie.

13:00

Z myślą o dzieciach w wieku 3-10 lat: Warsztaty dla dzieci organizowane przez Księgarnię Ambelucja.

13:30 - 14:40

Z myślą o dorosłych: Czemu po hiszpańsku chodzimy po gałęziach? Zapraszamy dorosłych do wspólnej podróży przez polsko-hiszpańskie nieoczywistości językowo-kulturowe. Przyjrzymy się codziennym zwrotom hiszpańskojęzycznym i stworzymy kreatywne kolaże bazujące na polskich idiomach, przysłowiach i związkach frazeologicznych. Sprawdzimy, czy da się „żyć po pachy” i wspólnie dywagować, czyli po hiszpańsku „chodzić po gałęziach”. Warsztat łączy elementy edukacji kulturowej i zabawy słowem pisanym. Prowadzenie: Ewelina Jasicka, Iwona Prusko.

15:00

Z myślą o młodzieży w wieku 13-15 lat: Gra książka między cytatami - odkryjecie szlaki od książki do książki, a tropiąc ich fragmenty odgadniecie zgadkę literacką. Do zabawy zaprasza Adrianna Halman.

16:30

Czytanie wieloma językami dla dzieci - czytanie dla dzieci w języku hiszpańskim i angielskim.

Na Park Książki zapraszamy do Parku Północnego.

/ Park Północny

PARK KSIĄŻKI

18, 12:00 - 18:00